Petra Danhelova

MgA Petra Danhelova

 

SOUKROMÉ LEKCE JÓGY

"Nalaď správně svou anténu. Tvoje tělo je dar a je moudré si ho hýčkat"

Zvu tě do světa jógy, kde tě každá poloha jógy může uzdravit!

Když si vybírám soukromou lekci, jsem si jistá, že hlavními kritérii jsou: prostředí – atmosféra, pocit bezpečí a důvěry (jsem v dobrých rukou – instruktor ví co dělá a vše zůstane mezi mnou a instruktorem), smysl sestavení hodiny, poskytnutí informací o těle, cvičení, relaxaci, výživě.  

Hot jógu cvičím a učím od roku 2005.

Hotyoga42 mi udržuje fyzické tělo po úrazu zad v té nejlepší možné kondici a předešla jsem tak operaci páteře. A musím přiznat, že i skvěle ladí postavu. Stala se však pro mne také tou nejúžasnější cestou, která mi pomohla najít samu sebe, porozumět tělu, vztahům s ostatními lidmi a začít meditovat.

Chci se držet těch nejstarších tradic, myšlenek, jednoduchosti a zároveň síly poloh, ze kterých jóga vychází. Cvičení jógy je postupná cesta, která vyžaduje pouze vaši trpělivost a vidění pokroku i v malých krůčcích.

 

Co znamená slovo JÓGA? 

Je to SPOJENÍ - těla, mysli a duše, což je podstatný znak dnešní doby. Spojení znamená, že ta samá energie se manifestuje mnoha cestami. Spojení znamená, že moje zkušenost (např. jestliže tady a teď sedím, stojím, jsem na této planetě) je, že mohu být celým vesmírem bez omezení fyzického těla. Když se to stane, tak to nazýváme jóga.

 

"Cvičení jógy v její historické podstatě není o zkroucení a otáčení do pozice preclíku."

Vypadá to složitě? Proč tedy cvičit jógu? 

Pokud se nezajímáte o duchovní vývoj, tak se určitě chcete cítit lépe, vypadat dobře, nebo urychlit proces uzdravení. Cvičení jógy v její historické podstatě není o zkroucení a otáčení do pozice preclíku. Pokud vás má cokoliv v životě transformovat, tak to musí být děláno v určité atmosféře s vytrvalostí a pravidelností. Pak to má teprve sílu. 

Je skvělé, když si uvědomíte, že vaše fyzické tělo potřebuje každodenní péči. Je to jako když naladíte televizní anténu a pak teprve může projít signál. 

Petra Danhelova

 „Jakmile tělo správně naladíte, naladíte se tak, že vámi může projít i celý vesmír.“ Sadhguru 

 

V soukromých lekcích (bez tepla) se zaměřuji na kombinaci poloh jógy, posilování, protažení (stále hledám nové věci, kombinuji mnoho metod) a vše doladíme závěrečnou relaxací - meditací. Společně jdeme krok za krokem dle vašich fyzických možností a potřeb. Soukromé lekce jsou pro vás momentem, kdy jste sami sebou. Můžete se plně uvolnit a soustředit na provedení poloh a cviků. 

 

"Udržet tělo v dobré kondici, je základem kvalitního radostného života a já jsem ráda, že mohu být u toho."

Petra

STUDIO HOTYOGA42

2011 zakladatelka  studia “Hotyoga42”

Studio Hotyoga42 jsem založila po předchozích zkušenostech s tradiční hatha jógou, cvičenou ve vyhřáté místnosti nebo-li hot jógou, kterou jsem jako první přivedla v roce 2006 do České Republiky.

Jdu cestou vnímání toho, že jóga musí mít svobodu, aby se mohla vyvíjet a aby mohla pozvednout naše JÁ k vyššímu stavu vědomí. V momentě, kdy jsem vstoupila do světa jógy, začala jsem v něm objevovat mnoho dalších skrytých a úžasných věcí. A o těchto zkušenostech a poznáních je Hotyoga42. Jógu a její polohy jsem já nevymyslela, a proto jsem i název studia chtěla ponechat jednoduchý. Chtěla jsem se jen něčím odlišit od ostatních studií, abyste věděli, co u nás najdete a kde nás najdete. 

"Ať už je to vaše práce, vaše láska nebo váš život –
pokud do toho nevložíte celé své já, nikdy to pořádně nepoznáte."

Když jsem se rozhodovala, který styl jógy budu interpretovat, rozhodla jsem se, že si sama vyberu pro nové studio Hotyogy42 ty nejzákladnější polohy hatha jógy. Začala jsem hlouběji studovat jógu, lidské tělo a jeho funkce, analyzovat svět jógy a postupně se také zabývat meditacemi. Můj život se tím po všech stránkách změnil. 

"HOTYOGA 42 je nejúčinnější životní program a styl, zcela odlišný od jakéhokoliv jiného druhu cvičení."

 

Neustále hledejte to, o čem víte, že je nejvyšší. Život s vizí je povznášející zážitek a radostný proces sám o sobě.

 

Jóga je spojením těla, mysli a duše. Zaměřila jsem se na sestavení celého systému poloh tak, aby vám dokonale vyladil tělo. A aby vás informace, které v lekcích získáte o účincích poloh nebo ty duchovního rázu, začaly postupně uzdravovat. Hotyoga42 není jen o tom, dostat se do skvělé fyzické formy, zpevnit povadlé partie a díky pocení a proudění krve pročistit tělo, zjemnit pokožku a skoro doslova spálit tuk tam, kde ho nechceme. Jde v ní také o to, abyste postupně byli schopni spojit fyzické já s duševním a duchovním já a dokázali se zaměřit na sebe! Každou vteřinu, kdy během lekce posíláte informace ze svého mozku do zapojení správných svalů, se koncentrujete na přítomný okamžik. Dovedete si představit, jak moc si vaše mysl a vy v tu chvíli odpočinete? Kolik energie získáte jenom tím, že ji nevynakládáte zbytečně tam, kde jí není zapotřebí? 

"V každé lekci získáte tolik sebedůvěry, jistoty a víry sami v sebe, kolik si jí dovolíte sami sobě dát." 

Petra Danhelova
Original on Transparent.png

O MĚ

Největší učitelé:  SAMOSTUDIUM A ŽIVOTNÍ ZKUŠENOSTI

Vystudovala Střední pedagogickou školu v Ústí nad Labem a HAMU (Hudební akademii múzických umění) v Praze

BABAADUB:
2021 zakladatelka „BABAADUB“  s Martinem Svozilem

2020 kurz péče o pleť  „Beauty certified“ by ARTISTRY

2020 certifikace „Skin analyzer Magnifier Machine“

HOTYOGA42:

2011 zakladatelka  studia “Hotyoga42”

DANHELWEAR:

2005  vznik Danhelwear – kolekce oblečení pro jógu a sport

HOTYOGA:
2005 Bikramyoga Teachers trening Los Angeles (Amerika)

Instruktorka Bikramyogy Sidney (Australie)

Instruktorka Bikramyogy Leicester (Anglie)

2006 zakladatelka a spolumajitelka prvního hot jóga studia v České Republice pod značkou “Bikramyoga Prague”